ČIT logo HD

BUDIŽ LOGO! A BYLO LOGO.

Nejkreativnější část z celého procesu zakládání institutu byla nepochybně tvorba loga. Také proto jsem se tak těšila. Měla jsem velké nároky. Vzniklo mnoho verzí, které se větvily do dalších „podverzí“. Logo je důležité, nechceš ho podcenit. Potřebuješ, aby se líbilo lidem. A tak jsem finální verzi zvolila podle….

… sebe. 😀 Ano, je to trochu sobecké, možná až narcistické? Ale rychle vysvětlím: Nemohla bych se 100% postavit za značku, o které nejsem sama přesvědčena. Tvořím podle nejdůležitějšího kritéria – podle své intuice. A odmítám sebe a svoji tvorbu přizpůsobovat a ohýbat za účelem většího zalíbení ostatním. A i kdyby ano, jsou věci, které si stejně musíte rozhodnout sami.

ERB A TRIKOLÓRA

Logo má tvar erbu v českých národních barvách trikolóry. Erb prezentuje důstojnost, důstojné zastoupení všech tanečníků a tance. Historické prvky symbolizují návrat k původu. Tím nemyslím návrat k národním českým tancům. Symbolizuje návrat k jádru tance, k jeho podstatě, která je čistá.

PROČ KORUNA?

Koruna je klenot. Tanec považuji za klenot mezi uměním. Koruna se vznáší nad štítem. Vznešeně, ale úplně volně. Tanec s lehkostí a elegancí. Moderní forma koruny představuje moderní taneční styly. Poukazuje na naše moderní a inovativní pojetí, které ale zároveň ctí tradici a historii. A pojďme ještě hlouběji:

Základem koruny je magický kruh a jeho mystický význam. Magický kruh představuje základní vesmírnou vibraci, jednotu všehomíra, kruh života, věčnost, přírodní zákony. Kruh věčnosti, nemaje začátek ani konec, představuje kosmickou sílu, nekonečno, dokonalost, láskyplné světlo, čistotu, ochranu a harmonii. Podporuje získání duchovní energie, slouží k regeneraci těla i duše.

Zdroj: web psychologiechaosu.cz

PROČ KŘÍDLA?

Co Tě první napadne, když vidíš otevřená křídla? Mě svoboda. Svoboda v tanci. Volnost a nezávislost. Křídla povznášejí. Tanec také. Asi znáš ten osvobozující pocit, když tančíš. Když tančíš JEN TAK. V proudu energie, lásky a čistoty. Jako bys byl(a) v jiných úrovni vědomí, než je ta naše fyzická úroveň. Je to takové tajemství ukryto v každém tanečníkovi.

I’m dancing, I’m flying.

Když tančím, tak létám.

Křídla symbolizují ochranu a podporu. Tanec je velký ochránce a podporovatel. Dává nám schopnost přenést se přes překážky a překonávat těžkosti v životě.

VÝZNAM

Už chápeš? Každý prvek má svůj hluboký význam. Dohromady se snoubí a prezentují hodnoty Českého institut tance. Vystihují můj přístup k tanci. Mým přáním je, aby logo naplnilo svoji symboliku. Samo logo ji ale nenaplní. Naplňovat ji budu já. A taky ty? Logo nám bude připomínat, že na to nejsme sami. Dokážeme to společně.

ČIT logo HD
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů